“Nitator – SLT” – net 20% išaugęs pelnas 2019 metais!

2019 m. lakštinio metalo apdirbimo, suvirinimo ir pjaustymo įmonė “Nitator – SLT” diversifikavo dalį gamybos ir Lietuvoje orientavosi į specifinių paslaugų teikimą pramonės įmonėms. Nors 99% produkcijos iškeliauja į Švediją, tačiau bendrovė apsistoti vien ties paminėta rinka neketina, – aktyviai ieško naujų plėtros galimybių. Tai įrodo net 20% bendrovės “Nitator – SLT” pelno augimas.

„Nitator – SLT“ viena pagrindinių veiklų yra lakštinio metalo komponentų tiekimas užsakovams, keliantiems ypatingai aukštus kokybės, aplinkosaugos, pristatymo greičio reikalavimus. Kompanija gamina ir tiekia detales tokiems klientams, kaip „Scania“, „Volvo Trucks“, „Volvo CE“, „Volvos Cars“, „Renault“ ir „Nolato“.

Kaip teigia direktorius Liutauras Variakojis, 2019 m. bendrovei buvo itin svarbu diversifikuoti gamybos pajėgumus. Praėjusiais metais buvo koncentruojamasi į naujų veiklos sričių paiešką bei realų įgyvendinimą. Vadovas teigia, kad bendrovė yra atvira aktyviam bendradarbiavimui su BACC klasterio bendrovėmis bei kitomis Lietuvoje veikiančiomis įmonėmis. Šiuo metu gamykloje atliekami specifiniai pjovimo ir suvirinimo darbai bendrovėms, neturinčioms specialios įrangos užsakymų įgyvendinimui.

Kaip vieną iš puikių bendradarbiavimo pavyzdžių vadovas mini Utenoje veikiančią UAB “Elameta”, kuri yra viena iš BACC klasterio įmonių. Šioje bendrovėje yra atliekamas “Nitator – SLT” pagamintų detalių miltelinis dažymas.

Kaip vieną iš išskirtinumų “Nitator – SLT” vadovas L. Variakojis akcentuoja sąvaržų gamybą, kurioje naudojamas specialus nerūdyjantis plienas užapvalintomis briaunomis. Sąvaržos tiekiamos vilkikams, tokiems, kaip “Volvo” ir “Renault”.

Paklaustas, ar nesusiduria su darbuotojų trūkumu, vadovas L. Variakojis tikina:  “Biržų regionas visada buvo žemės ūkio kraštas, čia daug kvalifikuotų darbuotojų, gebančių dirbti su metalo suvirinimo, pjaustymo ar kita įranga. Darbuotojai įmonei lojalūs, dirba net po 15 metų. Savo ruožtu, įmonė skatina visapusišką darbuotojų įsitraukimą į bendrovės veiklą”.

2020 m. įmonė turi užsibrėžusi tikslą išlikti pelninga ir koncentruotis ne tik į automobilių pramonę, bet ir tiekti dar daugiau specifinių paslaugų užsakovams bei pasiekti maksimalų produktyvumą.

Apie centrinę kompanijos būstinę Švedijoje. Nuo 1983 m. „Nitator“ yra šeimai priklausanti įmonė. Ši bendrovė, siekia ne tik išsaugoti pirminę įmonės viziją, bet ir aktyviai į gamybos procesus įtraukia naujausias technologijas. Vienas didžiausių “Nitator” proveržių Švedijoje įvyko būtent tuo metu, kai buvo susikoncentruota į pramonės komponentų gamybą. Lietuvoje “Nitator – SLT” padalinys buvo įsteigtas 2005 m. Kompanijai ypač svarbi gaminių ir paslaugų kokybė, siekiama patenkinti išrankiausių užsakovų poreikius. “Nitator“  vadovybė akcentuoja atsakingą darbuotojų požiūrį į aukščiausią kokybę visame procese, kurio tikslas yra išvengti net ir mažiausių gamybinių trūkumų.

This post is also available in: English